Katrs aizdevējs var izveidot savus noteikumus kuri būtībā ir vienādi, bet atšķirties var dažādas nianses. Aizdevēji piedāvā aizņemties ar sliktu kredītu vēsturi, ar maziem ienākumiem un citām īpašībām, kas var traucēt aizdevumu saņemt citviet. Tomēr visi aizdevēji izvērtēs jūsu maksātspēju, jo tas ir galvenais un noteicošais faktors vai aizdevums tiks atmaksāts.

Iespējas saņemt kredītus ir ļoti plašas un izplatītas. Katrs no mums var pieteikties aizdevuma saņemšanai. vai šis aizdevums tiks izsniegts ir cits jautājums. Aizdevēji izsniedz kredītus ar nolūku nopelnīt. Un aizdevēji pelna uz jūsu aizdevuma procentu maksājumiem. Tātad, lai saņemtu aizdevumu, aizdevējam ir jābūt zināmai pārliecībai, ka jūs šo aizdevumu spēsiet atmaksāt. Lai šī pārliecība rastos tiek veikta jūsu maksātspējas pārbaude.

Parasti šī maksātspējas pārbaude notiek izmantojot pieejamos līdzekļus. Aizdevējs var neprasīt no jums nekādas papildus izziņas. Piemēram izziņu no darba vietas vai ko citu. Jau ar jūsu bankas konta pārbaudi sākas šī izvērtēšana. Tieši šī iemesla dēļ, lai saņemtu aizdevumu, jums ir jābūt savam personīgajam bankas kontam kādā no Latvijas bankām. Ja izmantojat Latvijas pasta pakalpojumus aizdevuma saņemšanai tad pārbaude notiek izmantojot personu apliecinošu dokumentu uzrādīšanu.

Tālāk jūsu maksātspēja tiek pārbaudīta izmantojot dažādas aizdevējiem pieejamās datubāzes. Šajās datubāzēs aizdevējs var redzēt jūsu esošās kredītu saistības kā arī iepriekšējās saistības un kā tās ir segtas, kavējumus, parādus un citu informāciju par jūsu kredītiem.