Naudas trūkums piemeklē ne tikai privātpersonas, dažreiz, lai īstenotu plānus un ieceres, kredīts nepieciešams arī juridiskām personām. Šādām situācijām tiek piedāvāts kredīts uzņēmumam, kas var būt nepieciešamība gan ilggadīgām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot uzsākt jaunus plānus vai pieskaņot uzņēmējdarbību aktuālajām tirgus prasībām.


Šis naudas aizdevuma variants ir sevišķi piemērots jaunajiem uzņēmumiem, kuri mēģina iekļūt jaunā tirgū un palielināt klientu skaitu. Ikviena biznesa attīstībai ir svarīgas investīcijas, tomēr tikai daļai uzņēmēju ir pietiekami apjomīgi resursi vajadzīgo uzlabojumu realizēšanai. Ņemot vērā biznesa rentabilitāti un potenciālu, kredītdevējs aprēķina gan summu, kuru var nodrošināt, gan arī kritiski izvērtē, vai attiecīgajā gadījumā ir iespējams kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī jāuzrāda vēl citas garantijas. Kā papildus ķīla šādās situācijās var būt uzņēmuma kapitāls, piederoša automašīna vai cits līdzvērtīgs īpašums, kas garantētu kredīta savlaicīgu segšanu tam noteiktajā laikā.

Šī kredīta lielākā priekšrocība ir iegūtais laiks, jo uzņēmējdarbībā ļoti nozīmīga ir labās biznesa idejas ieviešana vispiemērotākajā brīdī. Palaižot garām tirgus tendences, pircēju vajadzības vai citus svarīgus faktorus, uzņēmumu pārstāvji zaudē krietni vairāk, nekā sedzot aizdevuma komisijas maksu, tādēļ aizvien vairāk, sakarā ar dinamisko uzņēmējdarbības tirgu, gan lielie, gan jaunie uzņēmumi izmanto iespēju iegūt atbalstu aizdevuma formā.